Pages

8 Aralık 2016 Perşembe

Çeyizime neler alMAMAlıyım?

Evlilik yoluna girenlerin en çok zaman ve para ayırdıkları şey çeyiz konusu. Evlenmeden önce sürekli elimde listeler onu al bunu al bunu almadan olmaz şunu almadan olmaz diye dolaşıyordum:) 4 yıllık evlilik sonucu çeyiz işinin aslında daha basit bir konu olduğunu düşünüyorum. Evlenmeden önce her şeyi alırsanız yada her şeyden fazla fazla alırsanız yıllar geçtikçe hep aynı eşyaları kullanıyor oluyorsunuz. Evinizde bir tabak dahi koyacak yer kalmıyor, ama siz eşyalarınızdan sıkılıyorsunuz ve değiştiremiyorsunuz. Az ve öz almak çeyiz konusunun olmazsa olmazı bence.

1.Çoook para verilen milyon parçalı yemek takımları. Evet uzun süre kullanılacak, her misafirinizde görücüye çıkacak bu takımlar ama inanın ne kadar çok para vermiş olursanız olun, deseninden modelinden sıkılacaksınız ve yenisini almak isteyeceksiniz. İşte öyle bir durumda çok para verdiğiniz için bu takımı ne atabileceksiniz ne satabileceksiniz. Makul fiyatlı içinize sinen bir modeli seçmek daha mantıklı bence.


2.Güzel desenlerine aldanıp karşı koyamadığımız kahvaltı takımları. Zaten milyon parçalı yemek takımı alıyorsunuz, onun dışında kahvaltı için özel bir takıma kesinlikle ihtiyaç yok. Kendi yemek takımınıza uygun masa örtüsü, amerikan servis ve çeşitli sunumluklar alarak farklı kombinlerle kahvaltı masanızı kurabilirsiniz.

3.Dantelli, boncuklu, saten nevresim takımları. Gelin yatağı adı altında fazlaca süslü nevresim takımları kesinlikle günlük hayatta kullanılmıyor. Ütü yapmak çile oluyor. Onların yerine kolay ütülenecek pamuk saten takımları tercih etmekte fayda var.

4.Aynı tür eşyadan fazla fazla almak ve birsürü ıvır zıvırla evi doldurmak.  Her şeyden tek takım olarak almaya çalışın. Emin olun evlendikten sonra bir iki yıl içerisinde sürekli hediyeler alacaksınız. Bu hediyelerle mutfak dolaplarınız daha da dolmuş ve yeriniz kalmamış olacak. Evlenmeden önce pizza kesme aleti dahi almışım. Şimdiye kadar kaç kere kullandın deseniz hiç tabiki:) En gereklileri ve temelleri almaya odaklanın gerisi ilerde rahat rahat alınır.


Hiç yorum yok:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...