Pages

9 Ekim 2011 Pazar

Bahçeşehir Gölet

Bahçeşehir'i herkes duymuştur biliyordur. Ama Bahçeşehir'deki göleti çok fazla kişinin bildiğini zannetmiyorum:) Bahçeşehir genelde yüksek apartmanlar, siteler, birbirine bitişik villalardan oluşan, kendi içinde herşeyi barındıran bir bölge haline gelmiş durumda. Bahçeşehirin dışına hiç gitmeseniz de herşeye kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Çarşıları, kafeleri, şık hoş restaurantları, alışveriş merkezleri, büyük bir kapalı mekanda semt pazarı (pazartürk) bankaları aklınıza gelebilecek herşeyi kendi bünyesinde barındıran çok büyük çaplı bir site gibi Bahçeşehir. Bahçeşehir ve yakın çevresinde oturanların yani benim gibi Beylikdüzü tarafında oturanların artık sık sık uğrama mekanı olan gölet ise; bırakın Bahçeşehiri İstanbul hatta Türkiye'dede eşine az rastlanır bir mekan:) Avrupada çok gelişmiş  olan park ve rekreasyon alanlarına İstanbul gibi çarpık kentleşen bir şehirde rastlamak pek mümkün olmuyor. Bahçeşehir'deki bu gölet de numunelik olarak İstanbul'da yaşayanlara sunulmuş durumda. Son yıllarda belediyeleşme artmış olsa da site yada rezidansları heryere oturtmaktan bu tarz alanlara yer kalmıyor tabiki de. Sevgiliyle sık sık gittiğimiz ve her gittiğimizde de ayrı beğendiğim gölet, söz sonrası resimlerimiz içinde bizim için mükemmel bir çekim mekanı oldu:)  Baharda gittiğinizde sizi mükemmel laleler yemyeşil bir doğa karşılar yağmur sonrası gökkuşağını görürsünüz, sonbaharda ise yapraklarını dökmüş hüzne boğulmuş ağaçlar sarımtırak bir doğa tıpkı kartpostallarda ya da şiirlerde betimlenen sonbahar tanımını yaşarsınız burda. Her mevsim ayrı güzeldir:) Yolu bu taraflara düşenlere ısrarlar tavsiye edilir:) Son zamanlarda düğün nişan dış mekan çekimleri içinde uğrak bir mekan haline gelmiş. Son gittiğimizde bol bol gelin damat görmüştük:)
 Burası göletin içinde bulunan bir restaurant:)
 Göletde hem çevresel değerlere hemde doğal ekosistemin bozulmamasına çok dikkat ediliyor:) Bakın atıkları ayrı bile topluyorlar:) Ayrıca gölde bulunan ördeklere zarar gelmemesi, bitkilerin ağaçların ölmemesi içinde birsürü uyarılar bulunuyor:)

4 yorum:

gülümse dedi ki...

bahçeşehire hiç gitmedim ama gölet ve evresi çoook güzel görünüyor

guzelgul dedi ki...

güzel görünüyor gitmek ve görmek lazim. Gerci burda almanyada her yer böyle ama burasi görmeye deger yinede.
http://guzelgulozyigit.blogspot.com/

♡ ♥♕Butik Merve♕♥♡ dedi ki...

Bir gidip görmek lazımmış gerçekten:)

Giz dedi ki...

Türkiye'den 10 sene ileride bir alan olduğu sondaki geri dönüşüm kutularını görünce tasdiklenmiş oldu benim için :) Fotoğraf çekimi için harika bir mekanmış (huzurla dinlenmek için de tabi ki :) ) bayıldım tatlım! :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...